Kolejny krok w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Dokumentacja trafiła do Olsztyna
2018-06-04 09:11:15


Kolejny krok w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Dokumentacja trafiła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie, informuje Radio Olsztyn.

 

Dokumentacja, w tym raport oddziaływania na środowisko, dotycząca przekopu przez Mierzeję Wiślaną wpłynęła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Dokumenty przesłał Urząd Morski w Gdyni, który jest inwestorem przekopu.

Będziemy analizowali dokumentację najpierw pod względem formalnym, a następnie merytorycznym. Poprosimy Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku oraz Państwowe Inspektoraty Sanitarne w Gdyni i Elblągu o opinie i uzgodnienia

– powiedziała rzeczniczka dyrekcji Justyna Januszewicz. Podkreśliła, że w sprawie inwestycji prowadzone będą także konsultacje społeczne. Jak długo potrwa postępowanie dotyczące decyzji środowiskowej tego jeszcze nie wiadomo.
 

Według rządu, przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja kluczowa, która ma ożywić gospodarczo Warmię i Mazury, ale jednocześnie jest projektem realizowanym pod kątem bezpieczeństwa kraju.
 

Przekop przez Mierzeję Wiślaną ma powstać w Nowym Świecie. Będzie miał około 1300 metrów długości i 5 metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 metrów. Koszt przekopu, który miałby powstać do 2022 roku, oszacowano na 880 milionów złotych. Według rządowych założeń, inwestycja ma ruszyć pod koniec roku.Źródło: https://www.info.elblag.pl/7,54386,Kolejny-krok-w-sprawie-przekopu-przez-Mierzeje-Wislana-Dokumentacja-trafila-do-Olsztyna.html
Partnerzy

Copyright © 2011 - 2022. Port Elbląg. Wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i wykonanie: www.grupamerlin.pl