Relacja na www.info.elblag.pl Elbląski jacht najlepszy w Bałtyjsku
2011-07-18 9:17:50


Elbląska załoga odniosła zwycięstwo w II Międzynarodowych Regat Żeglarskich o Puchar trzech Marszałków. 

Regaty rozegrano w dwóch etapach. W piątek – 15 lipca - 44 jachty (19 z Rosji, 24 z Polski i jeden z Litwy) ścigały się na trasie z Krynicy Morskiej do Fromborka, a następnego dnia z Fromborka do Bałtyjska. Jachty klasyfikowano w trzech grupach. W pierwszym etapie fundatorami nagród byli: burmistrz Krynicy Morskiej Adam Ostrowski i Fromborka Krystyna Lewańska oraz dyr. elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Jerzy Wcisła.

Na trasie z Krynicy Morskiej do Fromborka żeglarzom towarzyszył statek, na który organizatorzy zaprosili specjalistów od spraw dróg wodnych, morskich, ekologii, transportu, turystyki oraz polityków i samorządowców z Polski i Rosji. Wśród nich był m.in. marszałek senatu RP Bogdan Borusewicz, od lat wspierający działania na rzecz aktywizacji Zalewu Wiślanego, konsul generalny Rosji w Polsce Sergiej Puczkow, konsul Polski w Kaliningradzie Marek Gołkowski i czł. zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Witold Wróblewski. W Bałtijsku przywitał żeglarzy wicegubernator Obwodu Kaliningradzkiego Roman Skoryj.

Regaty organizowane są przez marszałków województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego od pięciu lat, od dwóch lat dołączył do tej grupy gubernator Obwodu Kaliningradzkiego ....

 

Patronat medialny nad Regatami sprawował Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl

galeria zdjęć znajduje się pod oficjalnym tekstem pod adresem 

http://info.elblag.pl/mini-galeria,22091,1,16,Elblaski-jacht-najlepszy-w-Baltyjsku.html#szlak 
Partnerzy

Copyright © 2011 - 2022. Port Elbląg. Wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i wykonanie: www.grupamerlin.pl