Wydarzenia


W przyszłym roku ma ruszyć budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

2017-04-06 09:02
Przekop Mierzei Wiślanej, którego budowa ma się zacząć w przyszłym roku, będzie realizowany z uwagi na nadrzędny interes państwa, jakim jest bezpieczeństwo. Kanał ma uniezależnić Polskę od Rosji i zapewnić swobodną żeglugę między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym.
czytaj więcej

Prezydent podpisał ustawę o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

2017-04-05 08:02
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Celem ustawy jest usprawnienie przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.
czytaj więcej

Stanowisko ws. nieprawdziwych informacji nt. skutków działań Rządu RP dot. żeglugi

2017-04-04 09:02
Stanowisko przedstawicieli pozarządowych jednostek organizacyjnych zaproszonych do Zespołów ds. Żeglugi na Odrze przy wojewodach Dolnośląskim i Opolskim oraz innych organizacji i osób prywatnych na temat pojawiających się w prasie nieprawdziwych informacji co do negatywnych skutków zapowiadanych przez Rząd RP działań zmierzających do przywrócenia żeglugi śródlądowej na rzekach, będących drogami wodnymi międzynarodowego znaczenia, dalej nazywane Stanowiskiem.
czytaj więcej

Komunikat RZGW dotyczący zamknięcia śluzy Przegalina Południowa

2017-03-20 09:02
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że w związku z realizacją Projektu pn. "Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap II”, w tym planowaną przebudową i remontem urządzeń hydrotechnicznych węzła wodnego w Przegalinie, w okresie od 2 października 2017r. do 31 maja 2018r. r., śluza będzie nieczynna. Ewentualny, sugerowany transport drogą wodną do Gdańska możliwy jest wodami Zatoki Gdańskiej i Wisły Śmiałej.
czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1021 22 następna »Copyright © 2011 - 2017. Port Elbląg. Wszelkie prawa zastrzeżone
mapa strony - projekt i wykonanie: www.grupamerlin.pl