Aktualności


Wrzesień na budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

2020-10-09 8:30
Trwają prace przy inwestycji „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Aktualnie w rejonie Zatoki Gdańskiej wykonywane jest pogłębienie akwenu na obszarze basenu portu osłonowego, tak by statkami mogło rozpocząć się dowożenie kamienia hydrotechnicznego ze Skandynawii. 
czytaj więcej

NIK o działaniach na rzecz rozwoju śródlądowych dróg wodnych

2020-10-06 07:45
Podczas, gdy w krajach Unii Europejskiej rośnie rola przewozów wodnym transportem śródlądowym, w Polsce tendencja jest odwrotna. Wpływ na to ma m.in. zmniejszająca się długość śródlądowych dróg wodnych i wieloletnie zaniedbania inwestycyjne na nich. Co prawda administracja publiczna podejmowała działania i inicjatywy na rzecz rozwoju dróg żeglownych, jednakże nie były one w pełni skuteczne, gdyż nie udało się wykonać wszystkich zaplanowanych w tym zakresie przedsięwzięć. Przede wszystkim nie udało się stworzyć systemu finansowania inwestycji dotyczących modernizacji śródlądowych dróg wodnych ani zakończyć prac nad wieloletnimi programami rozwoju tych dróg na Odrze i Wiśle.
czytaj więcej

Komunikat w sprawie awarii mostu w Drewnicy

2020-10-05 14:30
Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie informuje o usunięciu awarii mostu w miejscowości Drewnica, na rzece Szkarpawie.
czytaj więcej

SOUTH BALTIC TRANSPORT LOOPS

2020-09-29 11:59:07
„South Baltic Transport Loops” to projekt, którego celem jest poprawa jakości i proekologicznych usług transportowych w Regionie Morza Bałtyckiego. Projekt organizowany jest przez niemiecki Port Mukran, przy współpracy z partnerami z krajów europejskich, m.in. z Polski, Litwy, Szwecji i Danii. Jednym z partnerów projektu jest Port Elbląg.
czytaj więcej

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 1459 60 następna »Partnerzy

Copyright © 2011 - 2021. Port Elbląg. Wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i wykonanie: www.grupamerlin.pl